

Budowa stacji transformatorowej
Stacja transformatorowa to etap, w której energia elektryczna zmienia swoje napięcie (od wysokiego, poprzez średnie, aż do niskiego). Zbudowana jest z transformatora, który zmienia napięcie, oraz rozdzielni, w których mamy łączniki, przewody, szyny oraz aparaturę kontrolno-pomiarową.
Dla jakiego odbiorcy skierowana jest oferta?
Stacje transformatorowe są polecane wszystkim przedsiębiorstwom, które zużywają sporo energii elektrycznej – więcej niż 350 MWh rocznie. To także rozwiązanie dla klientów, którzy potrzebują zwiększenie mocy przyłączeniowej.
Dlaczego budowa stacji transformatorowej się opłaca?
Po pierwsze wiąże się to z oszczędnościami – stacja transformatorowa pozwala zaoszczędzić nawet 50% dotychczasowych kosztów za energię elektryczną. Biorąc pod uwagę rynkową tendencję do coraz wyższych cen prądu, budowa stacji transformatorowej pozwoli zaoszczędzić całkiem sporą sumę pieniędzy.
Inną zaletą posiadania własnej stacji transformatorowej jest możliwość zwiększenia mocy przyłączeniowej. To ważne szczególnie w momencie, kiedy przedsiębiorca planuje instalację dodatkowych urządzeń w firmie lub wprowadza ogrzewanie elektryczne. Przekroczenie obecnej mocy przyłączeniowej wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Stacja transformatorowa pozwala na zakup energii średniego napięcia (a nie niskiego, jak ma to miejsce w tradycyjnych umowach), co przekłada się na mniejszą awaryjność czy awaryjne wyłączenie prądu. Jest więc to także idealne rozwiązanie dla tych klientów, którzy nie mogą pozwolić sobie na przerwy w dostawie prądu.
Nad budową stacji transformatorowej powinni się także zastanowić inwestorzy, którzy posiadają grunty na sprzedaż pod działalność gospodarczą. Tereny z własną stacją transformatorową cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.
Ile kosztuje budowa stacji transformatorowej?
Końcowy koszt budowy stacji transformatorowej uzależniony od kilku czynników.
Przede wszystkim taka inwestycja musi spełniać wymagania Zakładu Energetycznego oraz warunków technicznych. Na ewentualny dodatkowy koszt wpływa również budowa sieci elektroenergetycznej (im większa odległość stacji od obiektu docelowego, tym wyższy koszt budowy).
Jeszcze innym czynnikiem jest rodzaj stacji. Do wyboru mamy stację:
słupową, w która jest montowana na słupie lub słupach. Jest tańsza w budowie, ale wiąże się z pewnymi ograniczeniami – masa transformatorów może wynosić do 1650 kilogramów;
kontenerową, która stanowi wolnostojącą konstrukcję.
Dlaczego warto wybrać Elektrolex.pl?
Jesteśmy firmą z długoletnią tradycją oraz ugruntowaną pozycją na rynku. Od wielu lat zajmujemy się różnego rodzaju usługami z zakresu elektroenergetyki.
Kładziemy ogromny nacisk na bezpieczeństwo i wysoką jakość naszych usług.
Usługi, które oferujemy w ramach budowy stacji transformatorowej, są zgodne ze wszystkimi normami bezpieczeństwa oraz wymogami prawnymi.
Budową stacji transformatorowej zajmują się wykwalifikowani pracownicy z długoletnim doświadczeniem, którzy gwarantują wykonanie usługi na najwyższym poziomie.
Nasza oferta obejmuje kompleksowe usługi – od projektu aż do wykonania, dzięki czemu gwarantujemy terminowość oraz fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji projektu.
Atrakcyjne ceny naszych usług w połączeniu z fachowym podejściem zagwarantowały nam zaufanie i zadowolenie klientów – dołącz do ich grona już dziś!
Poznaj ofertę naszych usług elektroenergetycznych.