oswietlenie-uliczne oswietlenie-uliczne

Oświetlenie uliczne

Widok rozświetlonych nocnych miast może zapierać dech w piersiach. Seria różnokolorowych barw i iluminacji nie pełni jednak wyłącznie funkcji estetycznych. Profesjonalne oświetlenie uliczne zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom ruchu.

Oświetlenie uliczne – inwestycja, która się opłaca

Każdemu z nas zdarzyło się poruszać w ciemności – nie jest to ani przyjemne, ani bezpieczne. Kiedy oświetlamy sobie drogę punktowym źródłem światła (latarka, telefon) jesteśmy w stanie rozświetlić jedynie niewielki obszar, dlatego też w oświetleniu ulicznym stosuje się odpowiedni układ lamp, które zapewniają doświetlenie większej przestrzeni, a wykorzystując zjawisko odbicia światła, możemy bez problemu zauważyć poruszające się osoby czy pojazdy.

0
zrealizowanych inwestycji
0 km
wykonanych przewiertów
0 lat
doświadczenia w branży

Zalety oświetlenia ulicznego

  • Bezpieczeństwo – to podstawowa zaleta oświetlenia ulicznego. Dzięki niemu nawet w niesprzyjających warunkach wieczornych, nocnych czy wczesno porannych, kiedy nie ma wystarczającej ilości światła naturalnego, możemy bez problemu poruszać się w określonej przestrzeni. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia kierowców czy pieszych, ale także całego systemu – badania wyraźnie wskazują, że na terenach o dobrym oświetleniu ulicznym dochodzi do mniejszej ilości wypadków.
  • Oszczędność energii – nowoczesne lampy uliczne wciąż zużywają sporo energii elektrycznej, jednak innowacyjne technologie elektryczne czy architektoniczne pozwalają na instalację sprawnego oświetlenia przy minimalizowaniu kosztów inwestycji oraz utrzymania.
  • Możliwość automatycznej regulacji światła – nowatorskie sieci lamp ulicznych mogą być regulowane w zależności od potrzeb i warunków. Znani ze starych filmów czy dawnej literatury latarnicy, którzy chodzili od lampy do lampy zostali zastąpieni przez nowoczesne i innowacyjne technologie, którą pozwalają na profesjonalną obsługę sieci energetycznych.

Oświetlenie uliczne z Elektrolex

Jako doświadczona firma w branży elektrotechnicznej zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo nas wszystkich, dlatego realizujemy usługi związane z instalacją, modernizacją, a także naprawą linii oświetlenia ulicznego.

Wykonywane przez nas usługi są zgodne z obowiązującymi przepisami, z zachowaniem wszelkich norm oraz na jak najwyższym poziomie jakości.

Usługi elektroenergetyczne
506 131 937
Przewierty sterowane
506 131 854

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.